İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yılbaşı Işıklarından Bahçe Aydınlatması Yapımı


Last updated on Nisan 24, 2020

Yaz aylarında herkes balkon ve bahçelerde oturmayı tercih ettiği için, o mekanların dekorasyonu, rahatlığı ve bununla birlikte en önemli detay olan aydınlatması da oldukça önemlidir. Eğer dekorasyona çok önem veriyorsanız ve içinde zaman geçirdiğiniz her alanın en özel şekilde dekore edilmiş olmasını ve size kendinizi iyi hissettirmesini istiyorsanız; kendiniz kolayca yapabileceğiniz bazı fikirlerle bu mekanlara hareket kazandırabilirsiniz.

Özellikle açık alanların gece aydınlatılması çok önemli bir detay olduğundan; evde kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç fikri size sunarak açık alanlar için güzel bir aydınlatma tasarımına sahip olmanızı istiyoruz. Bu basit ama yaratıcı birkaç fikir içinden evinize, bahçe ve balkonunuza en uygun olanını tercih ederek kendiniz yapabilir, az bir bütçeyle güzel bir aydınlatma ürünü sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu birkaç fikir yılbaşı ışıklarından oluşuyor. İşte en güzel ve basit kendin yap bahçe aydınlatma fikirleri…

Malzemeler:

-Karton parti şapkası, (Doğum günü partilerinde çocukların taktığı, kartondan ve desenli küçük boy şapkalardan)
-Yılbaşı ışığı,
-Makas, bant ve raptiye.

İlk olarak şapkaları ek yerlerinden açın ya da kesin. Ardından şapkanın sivri kısmını baz alarak, hemen hemen yarısına kadar o kısmı kesip alın. Geri kalan kısmını kullanmayacaksınız; sivri kısım sizin asıl malzemeniz olacak. Bu sivri kısma raptiye yardımıyla deliklerden oluşan bir şerit yapın. Ardından yine şapka yapıyormuş gibi, bu parçayı üçgen bir şekilde katlayın. Katladığınız bu parçanın kenarına bant yapıştırdıktan sonra küçük bir üçgen şapka oluşturun ve bütün şapkaları ışıkların her birine bir adet olacak şekilde yapıştırın.

İşte dekoratif bahçe aydınlatmanız hazır! Bu aydınlatmayı dilerseniz doğum günü önemli günlerde yaptığınız açık hava partilerinde kullanarak, daha anlamlı bir dekoratif ürün haline getirebilirsiniz.

Bir diğer fikir telleri birbirine dolayarak oluşturduğunuz bir topun arasına yine yılbaşı ışıklarını sarmak olacaktır. Telden bir top oluşturun ve etrafına ışığı sarın. Ardından bir ip yardımıyla tavana ya da ağaçlara bu ışıklı topları asın. Harika görüneceklerdir!

Çocukların çok sevdiği hulahoplardan bir adet edinin. Etrafına yılbaşı ışıklarından bir ya da birkaçını dolayarak yapıştırın. Hulahopun orta kısımdan birkaç adet ip geçirin ki bir yere asmanız daha kolay olsun. Ortasından geçirdiğiniz iplerin merkez noktasına bir ip daha bağlayın ve tavana kolayca buradan asın. İşte harika bir diğer ışık fikriniz de tamamlandı!

ilginizi çekebilecek bir yazımız daha var daha farklı bahçe fikirleri için sizi diğer yazımıza davet ediyoruz https://www.havuzhaber.com/bahceleriniz-icin-bahce-aydinlatma-ornekleri/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir