İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Havuz Ekipmanlarına Genel Bakış


İç mekanlarda ve dış mekanlarda uygulanan havuzlar aynı zamanda bir mekanın estetik olarak tamamlayıcı unsurlarıdır. İnsanların eğlendiği ve yüzdüğü alanlar olmanın yanında farklı fonksiyonel özellikleri bulunan havuzların güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için havuz ekipmanı seçiminde azami titizlik gösterilmesi gereklidir.

Çok sayıda havuz ekipmanı kullanılarak inşa edilen güvenli havuzlar sayesinde büyük eğlence tesisleri, otellerdeki kullanıcılar ve bireysel kullanıcılar güvenle havuz keyfi yapıyorlar.

Havuzlarda Kullanılan Ekipmanlar

  • Havuz pompaları; havuzun derinliğin eve genişliğine göre seçilen havuz pompaları havuz için gerekli suyun şebekeden alınarak havuza doldurulması için kullanılır. Havuz dışında veya altında yer alan makine odasında yer alan pompa havuzların vazgeçilmezi olup yedekli olarak tedarik edilir.
  • Vana ve fittings malzemeleri; Havuz ile şehir şebekesi arasında yer alan mekanik tesisatlar da, havuzun altından gidere kadar uzanan drenaj tesisatlarında kullanılan vanalar ve fittings malzemeleri havuz ekipmanları arasında yer alır.
  • Filtreler ve süzgeçler; Havuz içine giden şehir şebeke suyunu filtrelemek için kullanılan özel filtreler ile havuz içinde yer alan ve drenaj sistemine katı parçaların girmesini önleyen süzgeçler havuz ekipmanları arasında yer alıp kullanılması zorunlu olan parçalardır.
havuz_mozaik
  • Havuz elektrik tesisatı; Havuz içi aydınlatmaları, havuz makine odasında yer alan pompaların çalışması içi kurulumu zorunlu olan elektrik tesisatları ve panolar havuz ekipmanları arasında yer almaktadır.
  • Havuz aydınlatma sistemleri; havuzların daha estetik ve daha görsel alanlar olmasını sağlayan havuz aydınlatma sistemleri havuz ekipmanları arasında yer alan ve havuzu daha görsel kılan malzemelerdir. Titiz bir şekilde seçilmediğinde kötü sonuçlar doğurabilir.
  • Havuz lambaları; Havuzların tabanlarında ve kenar yüzeylerinde kullanılan havuz lambaları su geçirmez lambalar olup tüm renklerde ışık verebilmektedir.
  • Havuz mozaikleri; Havuz içinde estetik ve görsel desenler oluşturmak isteyenler için özel olarak üretilmiş mozaikler ile ister firmanızın adını isterseniz de vermek istediğiniz mesajı havuz zeminine yazabilirsiniz. Dilerseniz görsel özelliklere sahip mozaikler özel olarak üretilmektedir.
  • Havuz temizleme robotu; Havuzu temizlemek, kalıcı kir, leke ve yosunları ortadan kaldırmak için kullanacağınız robotlar havuz ekipmanları arasında yer alıyor.
  • Havuz kimyasalları; Havuz içindeki suyun strerilize edilmesi, suyun daha canlı, berrak ve parlak görünmesi, suyun temizlenmesi, bakterilerden arındırılması, suyun klor oranının ve ph değerinin ayarlanabilmesi için kullanılan havuz kimyasalları havuz ekipmanları arasında yer alıyor. Havuzun periyodik olarak tahlil edilmesi gerektiğini düşündüğünüzde havuz kimyasallarının havuz için tedarik edilmesi ve kullanılması zorunludur.
ph_test_kiti
Ph Test Kiti
  • Havuz Suyu Test Kitleri; Havuz suyunun içerisinde bulunan zararlı maddeleri veya ph değerini hesaplamak için kullanılan kitlerdir. Sıvılı ve haplı olan çeşitleri mevcuttur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir