İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Havuz Suyu Ph Düşürücü


Havuz suyu ph düşürücüler toz ve sıvı olarak iki form şeklinde bulunmaktadırlar. Havuz suyunun ph değerlerini uygun bir şekilde ayarlamak yani düşürmek için kullanılırlar, inorganik asitler içerirler.

Ph Nedir?

Maddelerin içerisindeki alkali veya asit değerlerini anlamak için kullanılar ölçü birimidir açılımı potansiyel hidrojendir. Maddelerin bulundurduğu, nikelikli iyon ve asit yoğunluğuna göre ölçümleri yapılır.

0-14 Arası ölçüler ile belirlenir.

Havuzlarda neden Ph Düşürücü kullanılır?

Havuz suyunun içerisinde düşük bir oranda bulunan ph seviyesini yükselterek insan sağlığı için gerekli olan 7.35-7.45 ph seviyelerine çekmek için kullanılır.

Mantar türlerinin bazıları insanda düşük pH derecesinde oluşurlar. Egzama ve sedef gibi iltihaplı sorunalr da asitli ortamları sever. Habis kanser hücreleri de anaerobik yani oksijensiz ortamlarda büyürler.

Sezon başlarında, havuz bakım ve temizlik esnasında Ph ölçümleri yapıldıktan sonra uygun ölçülerde uygulanmalıdır.

Ph düşürücü Nasıl Kullanılır?

Kullandığınız ph düşürücü türüne ve formül özelliklerine göre değişiklikler gösterebilmektedir. ve gene suyunuzun alkali değeri de kullanacağınız ph düşürücünün miktarını belirleyici etkenlerdendir.

Havuzlar için özel olarak üretilmiş Ph test kitlerini kullanarak havuz suyunuz da ki ph değerini tespit edebilir ve çıkan oranlara göre kimyasalı uygulayabilirsiniz

Unutmayın kullandığınız her türlü kimyasal Sağlık Bakanlığı Onaylı Olmalıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir