İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bahçeleri Ateşe Verelim Bahçe Ateş Çukuru Fikirleri


Ne keyiflidir değilmi bahçede arkadaşlarımızla beraber oturup sohbet etmek hele akşam vakitlerinde belki size eşlik eden hafif bir müzik ile birlikte.

Hadi birlikte bahçemiz için akşam sohbetlerimizi daha da keyiflendirecek bir tasarım fikrinden bahsedelim. Bahçe ateş çukuru, kulağa korkutucu gelebilir acaba bahçe kamp ateşi diyebilir miyiz? ama biz bu çukuru sadece ateş yakmak için kullanacağız.

Düşük maliyetler ile hiç bir ustaya gerek duymadan kendi zevkinize ve kendi ellerinizle bile rahatlıkla yapabileceğiniz bu fikir eminiz size ve sizinle beraber vakit geçirecek arkadaşlarınıza daha keyifli zamanlar ve bahçenize tasarım açısından dahada şıklı kazanacaktır.

3 adet ateş çemberi fikrini sizlere sunacağız umarız bu yazımızdan ilham alır ve bahçelerinizi daha verimli ve keyifli kullanmanız adına size yardımcı olabilir.

Tuğla ile Bahçe Ateş Çukuru

Sadece ufak bir alanı yuvarlak şekilde kazın dibine az biraz çakıl taşı serpin ve etrafını ortası çukur kalacak şekilde tuğla parçaları ile yükseltmeye devam edin. Bu kadar basit farkı renkler, farklı uzunluklar tamamen sizin zevkinize kalmış.

Çelik Parçalar İle Bahçede Kamp Ateşi

Daha modern ve sade tasarımlar yaratmanıza yardımcı olacak bu fikir sadece 4 parça demir tabakadan oluşuyor birbirlerine kaynatın veya L montaj parçaları ile kaynatın ve kullanmaya başlayın… Biraz üşengeç işi olduğu için bu seçeneği eklemeyi düşündük.

Kullanılmış Lastikten Ateş Çukuru

Kullanılmış bir lastiğin dışındaki lastik parçayı çıkartın geriye kalan demirin etrafını taş tuğlalar ile örerek hem güvenilir hemde şık bir ateş çukuruna sahip olabilirsiniz.

Kayrak Taşları ile Ateş Çemberi

Bu seçenekte bahçenize bir çukur kazmak ve bunun için yorulmak zorunda değilsiniz rastgele büyüklükler ve farklı ölçülerdeki kayrak taşlarını daire biçimimde dizerek bu fikri hayata geçirebilirsiniz. Belki aralara biraz çimento sürmeniz daha yıkılmaz bir yapı oluşturabilir. Etrafına ağaç kütüklerinden yapacağınız oturaklar ile inanın çok şık duracak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir